Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCC - 180

HAIDU HAIDU

1000000127652

Fabrycznie nowy

Obniżka! Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCC - 180 Powiększ

Oczekiwanie na dostawę

Time left:

20,46 zł

brutto

22,00 zł brutto

-7%

Wysyłamy w ciągu 24h

Zwrot lub wymiana 30 dni

Darmowa dostawa od 169 zł

Wydaj jeszcze 169,00 zł i otrzymaj wysyłkę zupełnie gratis!

Ceramiczny kamień do ostrzenia Haidu z kieszonkowej serii HCC. Dzięki niewielkim rozmiarom stanowić może element podręcznego wyposażenia. Świetnie sprawdzi się także do ostrzenia toporków. 

Kamienie mogą być używane na sucho, z wodą lub olejem, doskonale nadają się do ostrzenia niemal każdej stali stosowanej w narzędziach tnących. 

Haidu to ostrzałki ceramiczne wykonane z węglika krzemu (SiC), które dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze uzyskały twardość aż 9,6 w skali Mohsa (drugi najtwardszy materiał po diamencie). 

Gradacja: 180 (wg FEPA), 180 (wg JIS)

(Naprawia i przywraca uszkodzoną krawędź ostrza. Bardzo szybko usuwa metal, pozostawia
widoczne zarysowania. Jeden z najbardziej gruboziarnistych, powszechnie dostępnych kamieni.
Bardzo ścierny)


Rozmiar: 100 x 39 x 15 mm 

UWAGA: Ostrzałki Haidu produkowane są ręcznie, dlatego też ich rozmiary mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów podanych w specyfikacji. Ze względu na kruchość zastosowanego materiału należy się z nimi obchodzić delikatnie.

Napisz opinię

Rite in the Rain - Zestaw Organizer Długopis Notes - 3x5'' - 935T-KIT - TAN

Haidu_logo.jpg (140×40)


Haidu to mała manufaktura na Węgrzech zajmująca się produkcją doskonałych ostrzałek. Ideą powstania marki było stworzenie kamienia, który jest w stanie poradzić sobie z ostrzeniem noży ze stali hartowanej powyżej 60 HRC. 

Kamienie ceramiczne HAIDU produkowane są ręcznie poprzez wypalane w wysokiej temperaturze. Różnorodność rozmiarów, kształtów i gradacji daje możliwość ostrzenia na sucho lub mokro niemal każdego narzędzia tnącego.