Ontario - Nóż RAT TAK-1 - 1095 - Tan Micarta

Ontario Knives Ontario Knives

392

Fabrycznie nowy

Obniżka! Ontario - Nóż RAT TAK-1 - 1095 - Tan Micarta Powiększ

Oczekiwanie na dostawę

444,00 zł

brutto

469,00 zł brutto

-25,00 zł

Wysyłamy w ciągu 24h

Zwrot lub wymiana 30 dni

Darmowa dostawa od 169 zł

Wydaj jeszcze 169,00 zł i otrzymaj wysyłkę zupełnie gratis!

Nóż taktyczny wyprodukowany przez manufakturę Ontario Knife Co., a zaprojektowany we współpracy z Randall's Adventure & Training (RAT)- (grupa zajmująca survivalem i szkoleniem m.in jednostek specjalnych w przetrwaniu w trudnym terenie).

Doskonale wyprofilowana konstrukcja oraz odpowiednie materiały użyte do produkcji noża sprawiają, iż jest to prawdziwy nóż bojowy.
Jego zalety zostały uznane m.in. przez armię amerykańską (Nr NATO 1095-01-515-9869). Noże tego typu z serii RAT powszechnie wykorzystywane były i są w warunkach bojowych- Afganistan.

TAK-1 wykonany został z jednego kawałka stali węglowej 1095, pokrytej warstwą czarnej, matowej powłoki antyodblaskowej na bazie żywic epoksydowych. Nóż wykonano w konstrukcji Full Tang, ostrze posiada szlifem Clip Point. Jego grubość to prawie 5mm!!!

Rękojeść stanową dwie okładziny ze sprawdzonego materiału, jakim jest micarta. W tym modelu zastosowano- micarte w odcieniu coyote tan. Zostały one przykręconedo noża trzema mocnymi śrubami.

Masywna rękojeść sprawia iż chwyt noża jest bardzo pewny. Jelec w dolnej części rękojeści zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze podczas cięcia. W tylnej części noża znajduje się ucho do przewleczenia linki zabezpieczającej, lub zaczepienia smyczy. Może również służyć jako zbijak do szyb itp.

W komplecie otrzymujemy cordurową pochewkę ze wzmocnionym wkładem, utrzymującym nóż w należytej pozycji. Pochewka posiada zapięcie zgodne z systemem Molle dzięki czemu bez problemu przymocujemy ją nie tylko do pasa, czy plecaka ale także do kamizelek typu Molle i podobnych.

Dane techniczne:

Stal: 1095 pokryta czarną powłoką
Długość ostrza: 11.8cm
Długość całkowita: 25.4cm
Grubość ostrza: 4.7mm

Wyprodukowany w USA

made-in-usa-logo.jpg (122×63)

Napisz opinię

EZE-LAP - Osełka diamentowa 32F Gradacja Fine 600

Ontario Knives -amerykański producent noży wojskowych oraz survivalowych. Tradycja firmy sięga 1889 roku kiedy to powstało Ontario Knife Company. Jest to jedna z najstarszych firm produkujących noże, bagnety, toporki a nawet przyrządy ratunkowe do cięcia pasów w całej Ameryce. Firma ta stworzyła wiele kultowych modeli noży używanych przez wojsko Armii Amerykańskie po dziś dzień. Modele takie jak Air Force Survival Knife 499 były na standardowym wyposażeniu wielu samolotów bojowych. Seria RAT wyznaczyła nowy trend w produkcji noży terenowych i użytkowych. Produkty tej firmy są użyteczne i bardzo przemyślanie zaprojektowane. Noże Ontario to jedne z najlepszych produktów terenowych i militarnych dostępnych na rynku.