Ontario - Nóż Spec Plus - SP6 Fighter - 8325

Ontario Knives Ontario Knives

280

Fabrycznie nowy

Obniżka! Nóż ONTARIO Spec-Plus Fighter SP6 Powiększ

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

251,00 zł

brutto

261,00 zł brutto

-10,00 zł

Wysyłamy w ciągu 24h

Zwrot lub wymiana 30 dni

Darmowa dostawa od 169 zł

Wydaj jeszcze 169,00 zł i otrzymaj wysyłkę zupełnie gratis!

Typowo wojskowy nóż, który w używaniu cywilnym sprawdzi się jako mocny "survivalowiec". Długie i grube ostrze, stal węglowa i dobrze wyprofilowana rękojeść dają mocne narzędzie do pracy, obrony i walki. Ostrze wykonane z amerykańskiej stali węglowej 1095. Głownia pokryta jest proszkową powłoką na bazie żywic epoksydowych- zabezpiecza ostrze porzed korozją oraz posiada właściwości antyodblaskowe.

W zestawie pochwa skórzano-nylonowa.

Stal 1095  - Stosowana od lat amerykańska wysokowęglowa stal sprężynowa/narzędziowa o zawartości węgla na poziomie 0.9-1.0%. Podobnie jak stal 1055 ma bardzo prosty skład chemiczny. Wytrzymała, odporna na wykruszenia, stosunkowo odporna na ścieranie. Profesjonalne hartowanie potrafi uczynić z tej stali doskonałą głownię. Noże z tej stali zwykle posiadają powłoki ochronne na bazie żywic epoksydowych lub specjalistycznych farb ochronnych. Stosowana zarówno w maczetach oraz nożach wojskowych jak i najdroższych nożach wykonywanych ręcznie na zamówienie. Optymalna twardość dla tej stali mieści się w przedziale 57-59HRC.

Dane techniczne:

- Stal: 1095 Carbon Steel
- Długość całkowita: 33 cm
- Długość ostrza: 20,3 cm
- Grubość ostrza: 4,7 mm
- Ostrze: Gładkie
- Pochwa: Cordura
- Materiał rękojeści: Kraton

Wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych.

Made in USA logo.jpg (94×94)

Napisz opinię

Ontario - Nóż ratunkowy - Jericho J-HOOK Emergency Strap Cutter - 420

Ontario Knives -amerykański producent noży wojskowych oraz survivalowych. Tradycja firmy sięga 1889 roku kiedy to powstało Ontario Knife Company. Jest to jedna z najstarszych firm produkujących noże, bagnety, toporki a nawet przyrządy ratunkowe do cięcia pasów w całej Ameryce. Firma ta stworzyła wiele kultowych modeli noży używanych przez wojsko Armii Amerykańskie po dziś dzień. Modele takie jak Air Force Survival Knife 499 były na standardowym wyposażeniu wielu samolotów bojowych. Seria RAT wyznaczyła nowy trend w produkcji noży terenowych i użytkowych. Produkty tej firmy są użyteczne i bardzo przemyślanie zaprojektowane. Noże Ontario to jedne z najlepszych produktów terenowych i militarnych dostępnych na rynku.