Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCP - 1200

HAIDU HAIDU

1117

New product

Reduced price! Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCP - 1200 Expand

This product is no longer in stock

Time left:

19,53 zł

tax incl.

21,00 zł tax incl.

-7%

Spend 169,00 zł more and get Free Shipping!

Ceramiczny kamień do ostrzenia Haidu z najmniejszej, kieszonkowej serii HCP. Dzięki swym kompaktowym rozmiarom stanowić może element podręcznego wyposażenia i służyć do ostrzenia noży w trakcie wypraw i wędrówek. Bez problemu zmieści się w kieszeni plecaka, ładownicy na pasku, itp. i z powodzeniem może zastąpić droższe kieszonkowe ostrzałki diamentowe. 

Kamienie mogą być używane na sucho, z wodą lub olejem, doskonale nadają się do ostrzenia niemal każdej stali stosowanej w narzędziach tnących. 

Haidu to ostrzałki ceramiczne wykonane z węglika krzemu (SiC), które dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze uzyskały twardość aż 9,6 w skali Mohsa (drugi najtwardszy materiał po diamencie). 

Gradacja: 1200

Doskonale wypolerowane, ostre jak brzytwa ostrze. Krawędź jest bliska ideału i doskonale wypolerowana. Gradacje drobniejsze niż ten kamień zapewniają już tylko umiarkowane korzyści.

Rozmiar: 100 x 20 x 10 mm 

UWAGA: Ostrzałki Haidu produkowane są ręcznie, dlatego też ich rozmiary mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów podanych w specyfikacji. Ze względu na kruchość zastosowanego materiału należy się z nimi obchodzić delikatnie.

Write a review

Mil-Tec - Lightstick światło chemiczne - Standard - 1,5x15cm - 8h - Niebieski

Haidu_logo.jpg (140×40)


Haidu to mała manufaktura na Węgrzech zajmująca się produkcją doskonałych ostrzałek. Ideą powstania marki było stworzenie kamienia, który jest w stanie poradzić sobie z ostrzeniem noży ze stali hartowanej powyżej 60 HRC. 

Kamienie ceramiczne HAIDU produkowane są ręcznie poprzez wypalane w wysokiej temperaturze. Różnorodność rozmiarów, kształtów i gradacji daje możliwość ostrzenia na sucho lub mokro niemal każdego narzędzia tnącego.